„Ливърпул“ победи „Байерн“, продължава напред

0

„Ливърпул“ победи „Байерн“ с 3:1 при гостуването си в Мюнхен и се класира за четвърфиналите на Шампионската лига.

Англичаните поведоха в 26-ата минута, когато Садио Мане се възползва от груба грешка на вратаря Мануел Нойер.

С немалка доза късмет „Байерн“ изравни в 39-ата минута. Тогава Анди Робъртсън изпусна Серж Гнабри по дясното крило, той центрира остро към Роберт Левандовски на метър от голлинията, а намиращият се пред него Жоел Матип в опита си да изчисти прати топката в мрежата на своя тим.

В 69-ата минута Върджил ван Дайк се извиси при едно центриране от ъглов удар и с глава даде аванс на гостите. 15 минути по-късно Садио Мане, също с глава, сложи точка на спора – 3:1 за „Ливърпул“. Салах пусна отличен пас отдясно към наказателното поле към Мане, който надскочи Хумелс и матира Нойер.