„Ливърпул“ разби „Порто“ за място на ½-финал в Шампионска лига

0
„Ливърпул“ разби „Порто“

„Ливърпул“ разби „Порто“ с 4:1 като гост и с общ резултат от двата мача 6:1 се класира за полуфиналите в Шампионска лига.

Садио Мане, Роберто Фирмино, Мохамед Салах и Върджил ван Дайк бяха точни за Ливърпул, докато Едер Милитао вкара гола на утешението за „драконите”.

Мане откри в 28-ата минута. След като получи топката от Салах. Страничният съдия маркира засада на сенегалеца, но системата VAR показа, че всичко е редовно.

В 65-ата минута Мохамед Салах увеличи преднината на „Ливърпул“. Чудесен пас на Александър-Арнолд изведе египтянина очи в очи с Касияс и той без проблеми прати топката в мрежата му за 0:2.

Четири минути по-късно „Порто“ върна едно попадение чрез Едер Милитао след изпълнение на ъглов удар, но до края на мача получи още две попадения в мрежата си – Фирмино беше точен с глава в 77-ата минута за 1:3, крайното 1:4 оформи Върджил ван Дайк в 84-ата.