В голов трилър „Сити“ победи „Тотнъм“, но отпадна от Шампионска лига

0
Сити“ победи „Тотнъм“

„Манчестър Сити“ победи „Тотнъм“ с 4:3, след общ резултат 4:4 но отпадна от по-нататъшната надпревара в Шампионска лига заради головете на „шпорите“ на чужд терен. В първия двубой в Лондон тимът на Маурисио Почетино бе победил с 1:0, но голямото шоу бе на „Етихад“.

Двата отбора си вкараха четири гола само в рамките на първите 11 минути на двубоя. Рахийм Стърлинг откри за „Сити“ в 4-ата минута, Хьон Мин Сон обърна с две попадения в 7-ата и 10-ата, а Бернардо Силва изравни в 11-ата. В 21-ата минута пък Стърлинг даде нов аванс на „гражданите“ с второто си попадение в двубоя.

Шоуто продължи и след почивката, когато Сити имаше видимо предимство. То доведе до четвърти гол, дело на Серхио Агуеро в 59-атаминта на двубоя. При този резултат „гражданите“ бяха на полуфинал. Влезлият като резерва Фернандо Йоренте вкара скъпоценен трети гол за Тотнъм в 73-ата минута, с който отново „шпорите“ бяха с предимство.

Най-драматичният момент беше в продължението на мача, когато Стърлинг вкара пети гол за Сити. Празненствата по трибуните и на терена започнаха моментално, но секунди по-късно Джунейт Чакър обля всички празнуващи със студен душ, след като с помощта на VAR видя засада при паса към Агуеро. Голът бе отменен, а с това и надеждите на „гражданите“ бяха секнати по най-болезнения начин.