"Локомотив" Пловдив шокира "Лудогорец"

0

Три дни след отпадането от „МОЛ Види“ и пловдивският „Локомотив“ шокира „Лудогорец.
Пловдивските „железничари“ победиха шампионите с 1:0. Единственото попадение бе дело на Филип Михалевич в 86-ата минута, след като открадна топката от Форстър, който не изчисти балонно центриране.
Лудогорци започнаха много активно и в 5-ата минута Вандерсон удари страничната греда под ъгъл. Само две минути по-късно вратарят Мартин Луков стартира с отличните си спасявания, отбивайки удара на Лукас Саша. В 28-ата минута и Саша удари гредата, след като нанесе силен диагонален удар отдясно, но топката се отби в левия стълб.
Три минути след началото на второто полувреме съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа, след като топката се отби в прилепналата ръка на Йосип Томашевич. Вратарят Луков обаче отрази мощния изстрел на Кешерю от бялата точка. Румънецът отново беше отказан от Луков в 63-ата минута, когато засече центриране от дясно от Саша.
Разградчани не можеха да намерят път към вратата, като самотен далечен удар на Вандерсон беше спасен от сигурния Луков, а поредицата от центрирания и опити за влизания бяха спрени. Осем минути преди края на мача на терена се появи и Якуб Швиерчок, който застана до Кешерю в атаката.
Четири минути преди края центриране по тъча не беше изчистено както трябва от Форстър, който подцени ситуацията. Михалевич открадна топката, напредна и по диагонала от малък ъгъл прониза вратаря.
Две минути след това Швиерчок за трети път удари гредата, след като подложи крак при удар на Марселиньо. Топката направи парабола, но кацна на горната греда и излезе в аут.