Лошата серия на „Дунав“ като гост продължи и на „Лаута“

0
Лошата серия на „Дунав“ като гост

Лошата серия на „Дунав“ като гост през този сезон продължава. На стадиона в пловдивския кв. „Лаута“ русенският тим загуби с 1:3 при гостуването си на „Локомотив“ (Пд) в мач от 6 кръг от първенството на efbet лига. Пресилена дузпа, отсъдена от арбитъра Станимир Тренчев и грешки в защитата бяха в основата на загубата в иначе равностойния двубой.

Първото полувреме протече при известен игрови превес на „Дунав“, като русенци изненадаха неприятно “смърфовете” още в началото на двубоя. Течеше 10-ата минута, когато след грешка на домакините в центъра на терена Стефан Христов получи чудесен пас на границата на наказателното поле, след което отправи хубав удар в долния ляв ъгъл на Мартин Луков за 0:1.

15 минути по-късно съдията Станимир Тренчев отсъди пресилена дузпа за нарушение срещу Бирсент Карагерен. Димитър Илиев бе точен от бялата точка и възстанови равенството.

Малко преди да изтекат редовните 45 минути на първото полувреме Мартин Луков спаси домакините от второ попадение на топката в мрежата им. След изпълнение на ъглов удар в Ахмед Ахмедов се извиси над всички и отправи удар, бившият вратар на „Дунав“ показа класата си и не допусна топката да влезе в мрежата му.

Вместо това, в 4-ата минута на добавеното време Ален Ожболт  центрира в наказателното поле и намери непокрития Бирсент Карагерен, който не сгреши от няколко метра срещу бившия си тим – 2:1.

През второто полувреме дунавци опитаха да обърнат резултата, но вместо изравняване, получиха нов гол във вратата си. В 57-ата минута Димитър Илиев получи добър пас от Петър Витанов и от границата на наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата на Макенджиев за крайното 3:1.