„Лудогорец“ достойно напусна Шампионска лига, продължава в Лига Европа

0

Домакините от „Базел“ започнаха много силно и натискът им даде резултат още в 11-ата минута. Тогава от корнер Марсело Диас центрира в наказателното поле на българския шампион. Фабиан Фрай беше оставен напълно непокрит и с глава от около един метър се разписа за 1:0. Последваха нови силни минути за Базел, като в 16-ата минута невероятен пробив на Джовани Сио завърши с удар, който обаче срещна страничния стълб на вратата на Владислав Стоянов.

Крайния резултат оформи Филип Деген в 80-ата минута на двубоя. Швейцарците отново  стигнаха до корнер. След неговото изпълнение Деген бе оставен непокрит, шутира и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Владо Стоянов за 2:0.

Въпреки всичко това, възпитаниците на Стойчо Стоев няма от какво да се срамуват, тъй като те ще продължат участието си във втория по престиж европейски клубен турнир – Лига Европа. Разградчани ще се радват на интригуващи мачове извън родната сцена поне до Нова година, тъй като си спечелиха правото да участват в груповата фаза на турнира.