Лудогорец“ и „ЦСКА“ си поделиха по точка

0
Лудогорец“ и „ЦСКА“

„Отборите на Лудогорец и ЦСКА-София завършиха наравно 1:1 в дербито от 34-ия кръг на първата шестица в Първа лига.

Капитанът на домакините Светослав Дяков откри резултата на „Лудогорец Арена” в 41-ата минута с впечатляващ гол от близо 40 метра. Лидерът на разградчани се възползва от лошо изчистване на топката от стража на гостите Георги Китанов, който бе напуснал своята врата, и с далечен прехвърлящ удар от около 40 метра реализира попадение, което рядко може да се види по българските терени, с което заслужено обра аплодисментите на феновете на „орлите”.

След почивката „армейците” все пак стигнаха до точката след гол на Фернандо Каранга. Бразилският нападател на „червените” се разписа в 63-ата минута, след като бе изпуснат от защитата на Лудогорец и на празна врата вкара за крайното 1:1.

Въпреки равенството отборът на „Лудогорец“ е непоклатим на върха с 80 точки. ЦСКА – София е   на второ място с 64 точки и 5 повече от третия „Левски“, който днес  гостува на „Дунав“ от 17:30 часа в Русе.