„Лудогорец“ излъга „Андерлехт“(видео)

0

„Лудогорец“ победи с минималното 1:0 у дома белгийския „Андерлехт“ в плейофите на турнира Лига на конференциите.

Успехът осигури на „орлите“ минимален аванс преди реванша между двата тима идната седмица. За българския шампион това бе и първи успех в елиминационната фаза на европейски клубен турнир от 9 години. За последно разградчани надиграха като гост „Лацио в 1/16-финалите на Лига Европа през сезон 2013/14 т.

На „Хювефарма Арена“ в Разград „орлите“ стартираха много мотивирано и още в 9-та минута Игор Тиаго даде преднина на домакините, засичайки с глава центриране на Кирил Десподов.

Футболистите на Анте Шимунджа продължиха да стоят по-добре на терена, но това така и не доведе до втори гол, а вместо това гостите от Белгия започнаха постепенно да намират ритъма си и в самия край на първата част удар на Андерс Дрейер се отби от страничния стълб на вратата на Серджио Падт.

След почивката „Андерлехт“ беше по-активния тим, но най-добрата възможност пред тях се откри едва в 85-та минута, когато грешка в отбраната на „Лудогорец“ позволи на Бенито Раман да излезе очи в очи със стража Падт, но вратарят спаси и по този начин запази аванса на българския тим.