„Лудогорец“ на крачка от групите в Лига Европа

0
„Лудогорец“ направи голяма крачка

„Лудогорец“ направи голяма крачка към групите на Лига Европа след победа с 1:0 като гост на Торпедо (Кутаиси) в първи мач от плейофния кръг на Лига Европа. Попадението реализира Вандерсон в 45-ата минута, а това бе първото домакинско поражение за грузинците в Европа през този сезон, тъй като активът им до този момент бе три успеха в три срещи.

Въпреки победата българският шампион трябва да съжалява, че не спечели с два или три гола разлика, тъй като изпусна куп положения, най-чистите от които се откриха пред Мисиджан и Кешерю.

„Лудогорец“ беше по-опасният отбор през цялото първо полувреме, но българите стигнаха до гол едва във втората минута на добавеното му време. Вандерсон получи топката отдясно, влезе в наказателното поле и финтира защитник, коего го остави сам срещу вратаря. Нападателят на „Лудогорец“ не се затрудни и го преодоля със силен шут отблизо за 1:0.

„Лудогорец“ продължи да доминира през второто полувреме, но „орлите“ не успяваха да завършат отличните си атаки с голове. Шут на Мисиджан в 65-та минута беше избит от вратаря, а опитът на Марселиньо за добавка беше блокиран от защитник. Само четири минути по-късно Сисиньо стреля опасно и Квасхвадзе отново се намеси, а Клаудиу Кешерю не успя да вкара отбитата топка с глава във вратата.