“Лудогорец” направи крачка към груповата фаза на ШЛ (видео)

0

“Лудогорец” победи “Сутиеска” с 1:0  в Подгорица и се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Единственото попадение в мача бе дело на Сотириу в 53-ата минута. Недялков центрира по земя към наказателното поле, където Каули стреля. Вратарят спаси, но Сотириу се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата за 1:0. В 69-ата минута кипърецът можеше да вкара втори гол за “Лудогорец”, след като вратарят изби един далечен удар и отново нападателят стигна първи до топката. Сотириу реши обаче да преминава стража и това се оказа грешното решение.

Бившият футболист на „Дунав” Юлиан Ненов започна като титуляр за тима от Черна гора, но беше заменен в 78-ата минута.

Преди седмица „орлите“ победиха черногорци с 2:0 в Разград. Така с общ резултат 3:0 българите продължават напред в турнира, където във втория квалификационен кръг ще играят с “Шамрок Роувърс” от Република Ирландия, който с общ резултат 3:0 елиминира “Хибърниънс” (Малта).