„Лудогорец“ отпадна от Лига Европа

0

„Лудогорец“ отпадна от Лига Европа, записвайки втора загуба от „Интер“ в 1/16-финалите в надпреварата.

Българският шампион се представи достойно в Милано и отстъпи с 1:2, след като дори поведе срещу „нерадзурите“.Двубоят се игра пред празни трибуни заради случаите на заразени в област Ломбардия с коронавирус.

Каули Оливейра изведе тима от Разград напред в 26-ата минута, но „Интер“, не без помощта на вратаря Пламен Илиев, обърна с голове на Стефано Бираги в 32-ата и Ромелу Лукаку в 34-ата минута.

Началото на „Джузепе Меаца“ беше повече от добро за българския тим, който не позволи на домакините да наложат натиск. Нещо повече – в 26-ата минута „Лудогорец“ успя да поведе. След пробив и центриране на Сисиньо, Каули Оливейра се пребори с Диего Годин и с удар от малък ъгъл прати топката в мрежата на домакините за 0:1.

Само шест минути по-късно обаче, след грешка на Пламен Илиев, Бираги успя да изравни.

В добавеното време на първата част с куриозен гол Ромелу Лукаку изведе „Интер“ напред. Той отправи удар с глава, Пламен Илиев отрази, топката се върна обратно в падналия Лукаку, рикошира в главата му влезе в мрежата – 1:2.

През второто полувреме темпото на игра падна и логично двубоят приключи при 2:1 за „Интер“, който продължава напред в надпреварата.