„Лудогорец“ оцеля в Швейцария (видео)

0

„Лудогорец“ завърши наравно 0:0 в гостуването си на Сервет в първа среща от плейофите на Лига на конференциите, играна на „Стад дьо Жьонев“ в Женева. Това е първият случай, когато при гостуване в Швейцария в мач от европейските клубни турнири. „орлите“ не допускат гол.
Двубоят на „Стад дю Женев“ премина под диктовката на домакините, като по-осезаем натиск швейцарците наложиха след почивката. В крайна сметка играчите на „Лудогорец“ удържаха на атаките им и така всичко в сблъсъка ще бъде решено след седмица в Разград.
Най-чистото положение за гол се откри пред швейцарците в 82-ата минута, когато удар отблизо се спря в краката на централния им нападател Енцо Кривели, който попречи на откриването на резултата. Няколко минути по-късно Аслак фон Витри можеше да донесе победата за българския шампион, но от чиста позиция стреля високо над вратата на Фрик.
Реваншът на „Хювефарма Арена“ е след една седмица – 22 февруари, от 19:45 часа.