“Лудогорец” падна от “Динамо”, намали шансовете си за Шампионска лига (видео)

0

“Лудогорец” намали до минимум шансовете си за груповата фаза на Шампионска лига след като допусна загуба с 1:2 при домакинството си на “Динамо” (Загреб) в първия двубой от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Гостите от Хърватия откриха резултата на „Хювефарм Арена“ в Разград в 6-ата минута. Мислав Оршич центрира по диагонал в наказателното поле на „орлите“, където Расмус Лаурицен продължи топката с глава към колегата му в отбрана Дино Перич, който си вдигна кълбото с глава и стреля от воле, за да се разпише в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Серджио Падт.

Три минути по-късно “Динамо” удвои преднината си след грешка на нидерландския страж на Лудогорец. Оршич изведе отляво в пеналтерията на „зелените“ Лука Иванушец, халфът на „модрите“ центрира остро по земя, а Падт, в опита си да избие, си отбеляза нелеп автогол с левия крак.

Съставът на Анте Шимунджа намали изоставането си в 22-ата минута чрез редовния си вече голмайстор Бърнард Текпетей, който с изстрел по диагонал от малък ъгъл в наказателното поле на гостите се разписа в близкия долен десен ъгъл на вратата, пазена от Доминик Ливакович.

До края на срещата натискът на домакините не спря, но в крайна сметка той се оказа безплоден и хърватите успяха да задържат победата.

Реваншът е следващият вторник, 9 август, от 21 часа българско време на стадион „Максимир“ в столицата на Хърватия.