„Лудогорец“ прояви характер, пребори се за групите на Лига Европа

0
„Лудогорец“ прояви характер

„Лудогорец“ прояви характер и след равенство 2:2 със словенския „Марибор“ в мача реванш се класира за груповата фаза на втората по сила проява в европейския футбол – Лига Европа.

След 0:0 в първия мач в Разград, благодарение на двата гола на чужд терен,  „Лудогорец” продължава надпреварата. Това ще бъде шесто участие на „орлите“ в групите на един от двата европейски клубни турнири.

Марселиньо откри за „Лудогорец“ с мощен диагонален удар в 17-ата минута, девет минути по-късно Клаудиу Кешеру удвои от дузпа.

След почивката словенците натиснаха здраво и влезлият като резерва Маркос Таварес намали на 1:2. В 72-ата минута „Марибор“ успя да изравни с гол на Руди Ванкаш Пожег.

До края на двубоя домакините имаха няколко чудесни възможности за пълен обрат, но шансът този път бе на страната на тима от Разград, който в ранния следобед днес ще научи съперниците си в групата.