Лудогорец с комфортен аванс преди реванша с Шамрок Роувърс (видео)

0

Лудогорец направи сериозна крачка към класиране в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, побеждавайки с 3:0 у дома ирландския Шамрок Роувърс в първия мач от втория елиминационен кръг.

Пиерос Сотириу бе звездата на мача, след като отбеляза две попадения в срещата. Игор Тиаго също се разписа в последната минута на двубоя.

Сотириу откри резултата в 26-ата минута на стадион „Хювефарма Арена“, засичайки с глава центриране на Каули. Девет минути по-късно /домакините удвоиха аванса си. Бранител на гостите изчисти удар на Рик Жонатан от голлинията, но Пиерос Сотириу бе точен при добавката за 2:0.

След почивката “орлите” намалиха натиска, но и ирландците не застрашиха особено вратата на домакините и отправиха само един точен удар в очертанията. В добавеното време резервата Игор Тиаго оформи крайния резултат, само три минути след като се бе появил в игра.

Реваншът между двата тима на стадион „Талахт“ в Дъблин е след седмица, 26 юли, вторник, от 22:00 часа.