Мъка срещу Люксембург

0
Световна квалификация

„Доброто“ след коридата на Националния стадион е, че все пак победихме с 4:3 и че след равенствата в другите срещи от групата, българският отбор е лидер в нея.

Димитър Рангелов откри резултата в 16-ата минута с мощен изстрел извън границата на наказателното поле от около 25 метра. Люксембург се опита да се надиграва с футболистите на Ивайло Петев, но така и не създаде нито едно голово положение през първите 45 минути.

Ситуацията обаче се преобърна в рамките на две минути през втората част – нападателят Орелиен Жоаким, който поигра малко в софийския ЦСКА преди година и половина, вкара два гола за Люксембург в 60-ата и 62-ата минута. От трибуните на Националния стадион „Васил Левски“, на който присъстваха по-малко от 3 000 зрители, първо се чуха викове „българи-юнаци“, после „оставка“. Секунди след това бразилецът с български паспорт Маркиньос успокои страстите с изравнителен гол, а Ивелин Попов в 79-ата минута от пряк свободен удар отново изведе България напред в резултата. Възпитаниците на Петев обаче допуснаха нов гол във вратата си, автор на който стана 18-годишният Флориан Бонер в последната минута. В ответната атака България се добра до успех в мача – Александър Тонев сложи край на спора и попари надеждите на амбициозните гости.

В другите срещи от нашата група А Беларус и Франция не успяха да си вкарат гол (0:0), с равенство завърши и двубоят Швеция – Холандия (1:1).

Следващите мачове на България са изключително важни – гостувания срещу Франция на 7 октомври и Швеция три дни по-късно.