Мелек Айнурова със злато, Велислава Чакърова с бронз от ЕП по бокс

0
Мелек Айнурова

Състезателката на БК „Русе“ Мелек Айнурова спечели шампионска титла на Европейското първенство по бокс за девойки, което се проведе в София.

Съотборничката й Велислава Чакърова пък се окичи с бронзово отличие. Медалите на русенските състезателки са единствените, които страната ни спечели та шампионата на Стария континент.

Мелек, която се състезава в кат. 46 кг., е ученичка в Спортното училище „Майор Атанас Узунов“),

Йонона Лазарова (кат. 52 кг, СУПНЕ „Фридрих Шилер“), Анна Мария Дялова (кат. 57 кг, ПАГ „Гео Милев“) и Велислава  Денчева (кат. 75 кг СУ „Христо Ботев“) с треньори Съби Събев и Стойка Петрова. По пътя към златото тя се наложи убедително, с 5:0 съдийски гласа, над съпернички от страни със сериозни традиции в бокса – Украйна, Ирландия и Русия.

С бронзово отличие приключи участието си ученичката от СУ „Хр. Ботев“ Велислава Чакърова, която на полуфинала отстъпи по точки от представителката на Украйна.

Медалистките са възпитанички на треньорите Съби Събев и Стойка Петрова.

На първенството БК „Русе“ беше представен от 4 състезателки. Освен Мелек и Велислава, участие в протеста взеха още Йонона Лазарова (кат. 52 кг, СУПНЕ „Фридрих Шилер“) и Анна Мария Дялова (кат. 57 кг, ПАГ „Гео Милев“), като съдийско разногласие лиши Йонона от възможността да се бие за медал.