Мирела Демирева спечели сребърен медал в Берлин

0

Мирела Демирева спечели сребърен медал на Европейското пъвенство по лека атлетика в Берлин.  Демирева завърши втора с изравнен личен рекорд за сезона от 2.00 метра. Тя преодоля тази височина от третия опит, след което направи три фаула на 2.04 метра.

Така Демирева, която е олимпийска вицешампионка от Рио 2016, защити сребърното си отличие от континенталния шампионат в Амстердам 2016 и донесе първи медал за България от първенството в Берлин.

Рускинята Мария Ласицкене, която е двукратна световна шампионка на скок височина, спечели първа европейска титла в кариерата си. 25-годишната атлетка, която се състезава с неутрален статут, стигна до златото с 2.00 метра, но постигнати от втория опит. Тя също не успя три пъти да преодолее 2.04 метра.

Бронзовото отличие завоюва германката Мари-Лоуренс Юнгфлайш с 1.96 метра.

Демирева започна уверено, като преодоля от първия опит 187 и 191 см. След това тя направи грешка на 194 см, но се справи при втория си скок.

Българката беше пета и реши да атакува медалите, като пропусна следващите две височини на 196 и 198 см. Така тя предизвика Ласицкене на 200 см. След два неуспешни опита Демирева прескочи летвата и изравни личния си рекорд, с което си гарантира медал.

След това тя предизвика съперничката си за титлата, като двете пропуснаха 202 см и се насочиха направо към 204 см. До разместване в класирането не се стигна, тъй като никоя от двете не можа да се справи с височината.

В тройния скок Габриела Петрова остана шеста. Българската състезателка записа 14.26 м от петия си опит.

Тя започна с 14.12 м, след което дойде ред на много слаб резултат – 11.61 м. Последваха три опита във възходяща линия за 13.92 м, 14.25 м и 14.26 м, но Петрова оставаше зад местата за медалите.

Последният скок на българката не промени нищо, тъй като беше слаб – 12.05 см.

Европейската титла взе гъркинята Параскеви Папахристу с 14.60 м от втория опит. Среброто заслужи Кристин Гириш от Германия с 14.45 м, а бронза взе Ана Пелетейро, преодоляла със сантиметър по-малко.