На сцената на русенския театър през м. май

0
 

ДАТА, ДЕН, МЯСТО

 

СЪБИТИЕ
02, понеделник, 19 ч.

Голяма сцена

 

ОБРАЗОВ ДОМ № 6 от Орлин Дяков

Със специалното участие на Мая Бежанска и Филип Аврамов

Участват: Ивайло Драганов, Йовко Кънев, Катерина Борисова, Татяна Цветкова

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА МЛАД ТЕАТРАЛЕН РЕЖИСЬОР „СЛАВИ ШКАРОВ“
08, неделя, 19 ч.

Голяма сцена

 

БЕСОВЕ от Албер Камю, по романа на Фьодор Достоевски

Продукция: НАТФИЗ „Кр. Сарафов“ София

Режисьор: Боян Арсов

Превод: Георги Ходжев

Постановка: проф. Снежина Танковска

Сценография: доц. Марина Райчинова

Хореография: проф. д-р Петя Цветкова

Музикална среда: Боян Христов

Участват: Георги Илиев, Спартак Тодоров, Теодор Каракачанов, Теодор Ненов, Ванина Йорданова, Александър Андреев, Христо Тенчев, Велина Георгиева, Ивана Керанова, София Джустрова, Сезер Сами, Георг Киряков, Мартин Емануилов, Дейвид Тумбарков, Захари Турманов, Ростислав Панков – студенти специалност „Актьорство за драматичен театър“, клас проф. Снежина Танковска

09, понеделник, 19 ч.

Голяма сцена

ВХОД СВОБОДЕН с талони от Касата на театъра

 

МЕРСИЕ И КАМИЕ по романа на Самюъл Бекет

Продукция: Театрална работилница „СФУМАТО“, София

Режисьор: Ростислав Георгиев

Сценична версия: Ростислав Георгиев

Сценография и костюми: Ирена Дойчева

Музикално оформление: Дамян Михайлов

Участват: Христо Петков, Цветан Алексиев, Георги Сиркатов

10, вторник, 19 ч.

Голяма сцена

 

ВЛÀДИМИР от Матяж Зупанчич

Продукция: Драматичен театър „Стоян Бъчваров“, Варна

Режисьор: Николай Кенаров

Превод: Людмил Димитров

Музика : Страцимир Павлов

Сценография и костюми: Даниела Николчова

Участват: Константин Соколов, Александра Майдавска, Ивайло Иванов, Симеон Лютаков

 

ДАТА, ДЕН, МЯСТО

 

СЪБИТИЕ
11, сряда, 19 ч.

Зала „Филхармония“

 

КОМИЧНАТА ТРАГЕДИЯ НА РАДОВАН по РАДОВАН III-ти от Душан Ковачевич

Превод от сръбски Мария-Йоанна Стоядинович

Режисьор: Николай Урумов

Сценография и костюми: Виолета Радкова

Музика: Пламен Мирчев – Мирона

Участват: Николай Урумов, Петя Венелинова, Катерина Борисова, Дона Вълова, Йовко Кънев, Милен Димитров, Ивайло Драганов, Любомир Кънев, Светла Петкова, Мария Дякова, Христо Костов

12, четвъртък, 19 ч.

Камерна зала

LOVID-19 по Анна Бужинска

Постановка и сценография: Евгения Явашева

Песни: Стоян Роянов -Я-Я

Видео и мултимедия: Асен Николов

Участват: Ивайло Спасимиров и Кристиана Ценкова

19, четвъртък, 19 ч.

Голяма сцена

БОРЯНА от Йордан Йовков

Постановка: Бойко Богданов

Участват: Косьо Станев, Кристиана Ценкова, Венцислав Петков, Ивайло Драганов, Ивайло Спасимиров, Йовко Кънев, Любомир Кънев, Милен Димитров, Надя Банчева, Ясена Господинова, Веска Просеникова, Ивелина Иванова, Добромир Генов, Радослав Маринов

26, четвъртък, 19 ч.

Голяма сцена

СИРАНО ДЬО БЕРЖЕРАК – от Едмон Ростан

Гостува Театър „Българска армия“

Сценична версия и постановка: Стоян Радев

Художник: Никола Тороманов

Композитор: Славчо Николов

Хореография: Теодора Попова

Участват: Камен Донев, Ясен Атанасов, Луизабел Николова, Георги Къркеланов, Тигран Торосян, Владислав Виолинов, Владимир Матеев, Ели Колева и абсолвенти от театрален колеж „Любен Гройс”, клас по актьорско майсторство с ръководители Малин Кръстев и Герасим Георгиев-ГЕРО

30, понеделник, 19 ч.

Голяма сцена

 

КОМИЧНАТА ТРАГЕДИЯ НА РАДОВАН по РАДОВАН III-ти от Душан Ковачевич

Със специалното участие на Николай Урумов

Превод от сръбски Мария-Йоанна Стоядинович

Режисьор: Николай Урумов

Сценография и костюми: Виолета Радкова

Музика: Пламен Мирчев – Мирона

 

 

Работа в А.Л. Филтър
зарядни станции за електромобили