Надал продължава похода си към 14-а титла от „Ролан Гарос“ (видео)

0

Рафаел Надал продължава похода си към 14-а титла от „Ролан Гарос“. В продължила повече от 4 часа битка испанецът победи с 6:2, 4:6, 6:2, 7:6 (4) световния №1 Новак Джокович. Сблъсъкът бе и първият в историята, при който един срещу друг се изправят спортисти с по 20 титли от Големия шлем, с по над 1000 победи в Тура и с по над 300 „мейджър“ победи.
Двубоят тази вечер премина през няколко невероятни обрата. Надал водеше с 6:2 и 3:0 с два пробива във втория сет, но Джокович се събра, намери прецизността, енергията и агресията в ударите си и обърна сета в своя полза при 4:6. След кратката почивка обаче Надал излезе преобразен и нанесе два поредни пробива срещу сервиса на Ноле, за да измъкне сравнително лесно третия сет чрез 6:2. Джокович отново показа характер и дръпна с пробив аванс в четвъртата част, но за негово съжаление той пропиля два сетбола при 5:3, а след това предаде подаването си и загуби мача в последвалия и оказал се решителен за крайния изход тайбрек.
В спор за място на финала Надал ще се изправи срещу Александър Зверев. През вчерашния ден третият в света германец елиминира испанската сензация Карлос Алкарас в четири сета след 6:4, 6:4, 4:6, 7:6 (7).