Националите ни с първи успех като гост от 4 години, победихме Северна Македония в Скопие (видео)

0

С гол на Кирил Десподов в 50-ата минута България победи с 1:0 Северна Македония в Скопие в двубой от Лига на нациите. Това е първи успех на националите ни като гост от повече от 4 години. Така страната ни събра 9 точки и завърши на второ място в група С, което ни осигури четвърта урна на предстоящия жребий за квалификациите за Евро 2024. Националите ни играха 76 минути с човек повече на терена заради червен картон на Тодор Тодорски още в 14-ата минута.

Въпреки това първата по-добра възможност в мача се откри именно пред домакините, когато в 24-та минута Милан Ристовски стреля от дистанция, но Даниел Наумов внимаваше и изби в ъглов удар. До почивката интересните ситуации отсъстваха и така първата част завърши при резултат 0:0.

Националите ни нанесоха своя удар пет минути след подновяването на играта. Изчистена топка от нашата отбрана даде началото на контраатака, която премина през Ради Кирилов, който пък изведе в отлична позиция Кирил Десподов, а българският капитан с премерен изстрел стреля през краката на Столе Димитревски за 1:0.

В 59-та минута „лъвовете“ бяха много близо и до втори гол, след като Десподов центрира от ъглов удар, а в наказателното поле с глава стреля Антон Недялков, но топката бе изчистена пред голлинията от Егзон Бейтлуай.

Срещата започна по изключително грозен начин. Феновете на домакините освиркаха мощно химна на България, а преди това не спряха да обиждат всеки един от националите ни при неговото представяне.