„Нефтохимик“ надигра „Хасково“, вкара серията в пети мач

0

Бургазлийки спечелиха 77:54 втория мач в Хасково и изравниха резултата в серията. Кой ще се изправи срещу „сините феи“ ще стане ясно в понеделник, 22 април. Домакин на срещата ще бъде тимът от Бургас.

Двубоят вървеше равностойно до средата на втората част, когато момичетата на Петко Маринов успяха да направят безответна серия от 8 точки и се оттеглиха на почивка с преднина от 7 точки. Веднага след подновяването на играта дръпнаха с още сезе и това преодпредели крайния изход. До края на мача бургазлийки контролираха развоя на играта и безпроблемно стигнаха до крайното 77:54, резултат който ги остави в борбата за титлата.

Много силен мач за победителките направи Олга Дубровина, която вкара 26 точки и спечели 11 борби.

За домакините Анита Тейлане завърши с 26 точки, но друга с двуцифрен точков актив нямаше.