Отличените в конкурса „Светът е цветен за всички детски очи“ Русе 2022

0

Приключи Националният конкурс за детска рисунка и илюстрация „Светът е цветен за всички детски очи“ Русе 2022. Той се организира от Общинския детски център за култура и изкуство – Русе и е посветен на 1 юни – Международен ден на детето.

Младите художници участваха в два раздела – „Рисунка“ и „Илюстрация“, в четири възрастови групи:  първа група – до 6 г.,  втора група – от 7 до 10 г.,  трета група – от 11 до 14 г.,  четвърта група – от 15 до 18 г., а също така и в „Колективни участия“.

Голям интерес предизвика раздел „Илюстрация“. Целта беше децата да прочетат книги на детски и юношески автори, на които през тази година се отбелязват годишнини: Петя Дубарова, Цветан Ангелов, Корней Чуковски, Джон Роналд Руел Толкин, Луис Карол, Алън Милн, Чарлз Дикенс и Астрид Линдгрен.

Жури с председател художничката и изявен скулптор Мая Кубратова, преподавател в НУИ „Проф. Веселин Стоявов“ – Русе, прегледа над 350 творби от училища и общински детски центрове за култура и изкуство от София, Пловдив, Варна, Добрич, Русе, както и от други населени места в България.

Ето и списъка с наградените:

 

НАГРАДИ

РАЗДЕЛ  „ РИСУНКА“

І –ва възр. гр.  –  до 6 години

І-ва награда

  1. Никол Димитрова – Арт ателие „Дон Кези“ – гр. Дупница
  2. Райън Метин – Ателие за изобразителни изкуства, гр. Търговище

 

ІІ-ра награда

 

  1. Еля Ахмедова – Ателие за изобразителни изкуства, гр. Търговище
  2. Елисавета Първанова – Ателие за изобразителни изкуства, гр. Търговище

 

ІІІ-та награда

  1. Радиана Младенова – Ателие за изобразителни изкуства, гр. Търговище
  2. Далия Мелих – Ателие за изобразителни изкуства, гр. Търговище

 

Поощрителна награда

 

  1. Дарена Маринова – Ателие „Стела и Дара“, гр. Добрич

 

 

ІІ –ра  възр. гр. – от 7 до 10 години

 

І-ва награда

  1. Магдалена Илиева, ОМЦ „Захари Стоянов“ – гр. Добрич
  2. Габриела Добромирова, Ателие за изобразителни изкуства, гр. Търговище

 

ІІ-ра награда

 

  1. Азра Мехмедова, Ателие за изобразителни изкуства, гр. Търговище
  2. Лара Димитрова, Ателие за изобразителни изкуства, гр. Търговище

 

ІІІ-та награда

 

  1. Дарина Маринова, Ателие за изобразителни изкуства, гр. Търговище

 

 

ІІІ –та възр. гр. – от 11 до 14 години

 

І-ва награда

  1. Андрей Танчев, ОДК – гр. Пловдив
  2. Красимир Соколов, Арт ателие „Дон Кези“ – гр. Дупница

 

ІІ-ра награда

 

  1. Мишел Николова, СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ – гр. Русе
  2. Йоана Стоянова, СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ – гр. Русе

 

ІІІ-та награда

  1. Вяра Пенчева, „Елиза Арт“ – гр. Габрово
  2. Петя Димитрова, ОбДЦКИ – гр. Русе

 

Поощрителна награда

 

  1. Рая Николова, Арт ателие „Дон Кези“ – гр. Дупница
  2. Белослава Кръстева, СУПНЕ „Фридрих Шилер“ – гр. Русе

 

ІV –та възр. гр. – от 15 до 18 години

І-ва награда

  1. Гергана Найденова, НПГ по полиграфия и фотография – гр. София
  2. Кристина Господинова, НУПИД“Акад. Дечко Узунов“ – гр. Казанлък

 

ІІ-ра награда

  1. Нанси Николова, Арт ателие „Дон Кези“ – гр. Дупница

 

ІІІ-та награда

  1. Зорница Александрова, НПГ по полиграфия и фотография – гр. София

 

РАЗДЕЛ  „ ИЛЮСТРАЦИЯ“

 

І –ва възр.гр.  –  до 6 години

І-ва награда

  1. Марина Атанасова, Школа „Арт Попово“ –  гр. Попово

 

ІІ-ра награда

  1. Виктория Николова, ЦПЛР за изкуство, култура и образование – гр. София

 

ІІ –ра  възр. гр. – от 7 до 10 години

І-ва награда

  1. Костадин Стоянов, СУ „Климент Охридски“ – гр. Добрич
  2. Борислава Панева, СУ „Климент Охридски“ – гр. Добрич
  3. Наталия Карагьозова, ЦПЛР за изкуство, култура – гр. София

 

ІІ-ра награда

  1. Мелиса Милева, ОбДЦКИ – гр. Русе
  2. Даниела Стоянова, НЧ „Ангел Кънчев – 1901“ – гр. Русе
  3. Калоян Петков, ЦПЛР за изкуство, култура и образование – гр. София

 

ІІІ-та награда

  1. Габриела Георгиева, ЦПЛР за изкуство, култура и образование – гр. София
  2. Еда Хасанова, Школа „Арт Попово“ –  гр. Попово
  3. Цветелина Денева, ОбДЦКИ – гр. Русе

 

Поощрителна награда

  1. Боян Христов, ОбДЦКИ – гр. Русе
  2. Ева Георгиева, СУ „Климент Охридски“ – гр. Добрич
  3. Михаела Жан-Улоф Билунд, Школа „Арт Попово“ –  гр. Попово
  4. Мелиса Мюмюн, ЦПЛР за изкуство, култура и образование – гр. София

 

 

ІІІ –та възр. гр. – от 11 до 14 години

І-ва награда

  1. Данайа Даскалова, Арт ателие „Дон Кези“ – гр. Дупница
  2. Пресиян Неделчев, Школа „Арт Попово“ –  гр. Попово
  3. Михаела Михова, Школа „Арт Попово“ –  гр. Попово
  4. Катрин Младенова, Арт ателие „Дон Кези“ – гр. Дупница

 

ІІ-ра награда

  1. Йоана Димова, ОбДЦКИ – гр. Русе
  2. Хелин Ервинова, НЧ „Ангел Кънчев – 1901“ – гр. Русе
  3. Рая Николова, Арт ателие „Дон Кези“ – гр. Дупница

 

ІІІ-та награда

  1. Виктор Петров, ОбДЦКИ – гр. Русе
  2. Габриела Иванова, НЧ „Ангел Кънчев – 1901“ – гр. Русе
  3. Габриел Зашев, Арт ателие „Дон Кези“ – гр. Дупница

 

 

Поощрителна награда

  1. Станка Илиева, ОДК – гр. Несебър
  2. Виктория Добрева, ОДК – гр. Несебър
  3. Ачелийа Дауд, СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ – гр. Русе

 

ІV –та възр. гр. – от 15 до 18 години

І-ва награда

  1. Асена Арифова, НЧ „Ангел Кънчев – 1901“ – гр. Русе

 

ІІ-ра награда

 

  1. Божидара Проданова, НГПИ „Св. Лука“ – гр. София
  2. Карина Спасова, Арт ателие „Дон Кези“ – гр. Дупница

 

ІІІ-та награда

 

  1. Нанси Николова, Арт ателие „Дон Кези“ – гр. Дупница
  2. Катерина Кацарова, НУИИ „Илия Петров“ – гр. София

 

 

Колективни награди

  1. ЦПЛР за изкуство, култура и образование – гр. София
  2. Школа „Арт Попово“ –  гр. Попово
  3. НПГ по полиграфия и фотография – гр. София
  4. СУ „Климент Охридски“ – гр. Добрич

 

 

Най-добрата агенция за подбор на персонал

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Въведете коментар!
Въведете своето име тук