ОУ „Васил Априлов“ спечели Купата на ФК „Дунав“

0

На финала „априловци“ се наложиха с 3:2 над връстниците си от ОУ „Тома Кърджиев“ и се окичиха със златните медали. Достойните им съперници имаха възможност да вкарат мача в продължение, но пропуснаха да реализират дузпа в последната минута на двубоя. Заради дъждовното време финалната среща се изигра вместо на зеления терен, в зала „Дунав“.

На трето и на четвърто място се класираха съответно отборите на СОУ „Васил Левски“ и ОУ „Отец Паисий“, които излъчиха победител след изпълнение на дузпи. За всички участници на турнира имаше лакомства и плодове, осигурени от организаторите.

Наградите на победителите връчиха народният представител Пламен Нунев, зам.-кметът Иван Григоров, президентът на ФК „Дунав“ Русе д-р Симеон Симеонов, треньорът и член на Управителния съвет на „Драконче“ Емил Иванов, футболистите на „Дунав“ Ивайло Раденцов, Мартин Луков, Мартин Ковачев и капитанът на отбора Диян Димов.

Общо в надпреварата която се реализира по програма „Русе – Европейски град на спорта 2016“, с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“. се включиха 250 деца от русенските училища.