Пак резил: Издънихме се срещу Черна гора

0

Пореден резил във футболната ни история. България загуби 0:1 в първия си мач от група G на квалификациите за европейското първенство по футбол в Германия през 2024 година.

На “Хювефарма арена” в Разград черногорците поведоха в 70-ата минута след грешка в разиграването от страна на „лъвовете“. Филип Кръстев сбърка подаване назад отляво пред наказателното поле на България и от това се възползва Владимир Йовович, който пресече топката, комбинира със Стеван Йоветич. Бившият футболист на Манчестър Сити изведе Йовович в наказателното поле на „трикольорите“ и резервата на черногорците пусна успореден пас към точката за изпълнение на дузпа, където Никола Кръстович с едно докосване се разписа в опразнената врата за 0:1.

В 90-ата минута резервата Георги Русев можеше да изравни, но Стефан Савич се оказа последна преграда пред голлинията на Черна гора и опитният защитник изби головия изстрел на българското крило.

Освен с Черна гора, България ще премери сили в група G още с отборите на Сърбия, Унгария и Литва. Първите два тима в крайното класиране ще участват във финалите на Евро 2024.