Перфектен старт на Григор Димитров, „Полковника“ развя бял байрак

0
Перфектен старт

Григор Димитров започна с перфектен старт своето участие на Мастърса в Индиън Уелс.

В двубой от втория кръг Гришо победи експресно бившия №8 в света Михаил Южни, известен с прякора си Полковника  със 6:4, 6:0 след час и 9 минути игра.

Българинът започна колебливо мача, но въпреки това взе сервис гейма си на нула. Постепенно все по-уверено навлизаше в ритъм и стигна заслужено до успеха срещу коравия руски ветеран. Най-трудната ситуация, в която изпадна, беше в седмия гейм, кгато след като неочаквана грешка от бекхенд воле на мрежата направи резултата 0:30. Четири поредни точки обаче дадоха нов аванс на Гришо. Развръзката в сета дойде в десетия гейм, когато играта на Южни се разпадна, той направи няколко непредизвикани грешки и при 15:40 негов удар в мрежата означаваше край на първия сет с успех за Димитров – 6:4.

Във втория сет на корта имаше само един тенисист – Григор Димитров, а Полковника не успя да вземе дори точка на подаванията на българина.

В следващия кръг Григор ще срещне американеца Джак Сок, който спечели с 2:1 ( 6:3, 0:6, 6:4) Хенри Лааксонен (Финландия).