Перфектен старт за България, 3:0 над Финландия

0
перфектен старт

Волейболният тим на България направи перфектен старт и записа безапелационна чиста победа над Финландия в стартовия мач на нашия състав на Световното първенство. Във Варна възпитаниците на Пламен Константинов се наложиха над традиционно неудобните за тях скандинавци с 3:0 (25:21, 25:19, 25:22). Мачът се игра пред близо 5000 фантастични фенове в зала „Конгресна“ на ДКС във Варна.

Българите показаха стабилна игра и държаха контрола върху целия мач. Националите взеха преднина в средата на първия гейм и постепенно дръпнаха с 19:16, след което спечелиха с 25:21.
Последва още по-убедителен втори гейм. Авансът на „лъвовете“ стигна до 16:11 и 19:13, като до края на втората част нашите нямаха проблеми да задържат преднината си и след 25:19 да поведат с 2:0 гейма.
В третата част волейболистите ни също не допуснаха разколебаване, поведоха с 14:11 и 16:13. Финландците така и не успяха да затруднят сериозно домакините в зала „Конгресна“ и така България стигна до 25:22 точки и превърна доминацията си в победа с 3:0 гейма.
Най-полезен за българския тим бе Валентин Братоев с 15 точки (3 аса и 52% ефективност в атака) за победата. Николай Учиков (1 блок и 44% ефективност в атака) и Тодор Скримов (55% ефективност в атака) добавиха 12 и 11 точки за успеха.
За финландците Урпо Сивула завърши със скромните 10 точки (2 блока, 2 аса и 29% ефективност в атака)
Следващият мач на националите е срещу Иран на 13-и септември.