Победния ход на „Дунав“ продължава – 2:0 срещу „Локо“ (ГО)

0
победния ход

На стадиона в Пловдив русенци надиграха като гост с 2:0 състава на горнооряховския „Локомотив“. Головете за успеха на „Дунав“ вкараха Огнянов в 54-ата и Будинов в 66-ата минути на двубоя.

Почти целия двубой на „Лаута“ премина под диктовката на „Дунав“. Раденцов и Будинов тормозеха отбраната на домакините, но първата част не беше особено богата на голови моменти. Най-сериозната заплаха за вратата на символичните домакини от Горна Оряховица беше а в 20-ата минута, когато Раденцов стреля опасно, но вратарят на железничарите Кунчев успя да се справи.

„Дунав“ нанесе своя удар след почивката. В 54-ата минута Антон Огнянов матира Кунчев с отлично изпълнен пряк свободен удар, а в 66-ата минута след нескопосана намеса на вратаря на „Локомотив“ и Мирослав Будинов се записа в голмайсторската листа.

Въпреки направените смени от наставника на Локо Ангел Червенков и опитите на тима да създаде опасности пред вратата на Дунав, горнооряховския тим не стигна дори до попадение.

Така Дунав продължи победния си ход и вече има 10 точки и поне за няколко часа е  лидер в таблицата за класиране.