Победно начало на българските волейболисти в евроквалификацията

0

България стартира с успех в европейските квалификации в Хадера (Израел). В първия мач от група Б нашитe сразиха Австрия с 3:1 (25:21, 20:25, 25:19, 25:22 ).

Двубоят продължи 101 минути. Стартът е отличен и е първа стъпка към спечелване на турнира.

В първата част българите натрупаха комфортен аванс, но лесно го пропиляха след лековати грешки и подценяване на съперника. Това върна за кратко интригата след 11:11, а равенството се задържа до заключителната част на гейма. В него с добри действия в атака и блокада България взе нов аванс и затвори сета с 25:21.

Вторият гейм беше оспорван, но в него имаше спад на играта на българите. Австрийците не пропуснаха възможността и взеха гейма с 25:20, най-вече заради по-лошото посрещане българските волейболисти.

В третата част Пранди пусна на терена Аспарух Аспарухов, който даде импулс на българският състав. Именно Аспарухов, Соколов и централният блокировач Стефан Чавдаров бяха в основата на добрите действия, които донесоха успеха с 25:19.

В последната част нямаше изненада и мачът беше затворен след 25:22.

В следващата си среща „лъвовете“ ще се изправят срещу домакините от Израел. Двубоят е на 14 януари от 19 часа и ще бъде излъчван по БНТ 3.