„Реал“ за 11-и път на трона пред 80 000 на „Сан Сиро“

0

Това е 11-та европейска купа в историята на „кралския“ тим. Двубоят се игра пред близо 80 000 зрители на легендарния „Сан Сиро“ в Милано.

Реал се оттегли с гол аванс на почивка срещу Атлетико в големия финал в Шампионската лига. Гола вкара Серхио Рамос в 15-ата минута. Тони Крос центрира от фал, Бейл отклони топката с глава, след което тя попадна в Рамос, който от чиста позиция вкара за 1:0. На повторенията обаче ясно се видя, че капитанът на Кралския клуб се намира в положение на засада.

real_atletiko-duspi71До края на полувремето “белите” логично изчакваха своите възможности на контраатака, при които единствено отличните намеси на Облак запазиха резултата непроменен.

Второто полувреме започна по мечтания начин за “дюшекчиите”, които получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. В 47-ата минута Пепе извърши глупаво нарушение срещу Фернандо Торес и Клатънбърг логично посочи бялата точка. Зад топката застана голмайсторът на „Атлетико“ Антоан Гризман, който реши да заложи на силата, но изстрелът му срещна напречната греда и резултатът остана непроменен. Това бе втората поредна изпусната дузпа за мадридчани в надпреварата, след пропуска на Торес в реванша срещу Байерн на полуфиналите.

real_atletiko67Все пак в 79-ата Караско изравни резултата с попадение на влезлия като резерва Яник Ферейра Караско. Бившият футболист на „Монако“ се разписа след асистенция на Хуанфран.

До края на редовното време нов гол не падна и мачът влезе в продължения. В допълнителните 30 минути и двамата тима пропуснаха отлични възможности да стигнат до крайния успех и така шампионът трябваше да бъде определен след дузпи. Младият Лукас Васкес даде преднина на „Реал“ с хладнокръвно изпълнение от бялата точка. Гризман изравни за „Атлетико“ в ответния удар, с което се реваншира за изпуснатата дузпа в началото на второто полувреме.

real_atletiko-ronaldo_kupa02Последваха четири поредни точни изпълнения на Марсело, Габи, Гарет Бейл и Саул. Капитанът на Кралския клуб Серхио Рамос отново даде преднина на своя тим, след което Хуанфран пропусна, уцелвайки страничния стълб. Веднага след това Кристиано Роналдо бе безкомпромисен и донесе 11-ия трофей на „белите“ от надпреварата. За „Атлетико“ пък това беше трети загубен финал в тяхната история.