Резил в Барселона, „Еспаньол“ наниза 6 на „Лудогорец“

0
„Еспаньол“ нанесе най-тежката загуба на „Лудогорец“

„Еспаньол“ нанесе най-тежката загуба на „Лудогорец“ в Лига Европа, побеждавайки го с 6:0 в мач от груповата фаза на втория по сила европейски турнир.

Точни за тима на Еспаньол бяха последователно Оскар Мелендо в 4-ата, Луис Лопес н 19-ата, Матиас Варгас от дузпа в 35-ата, Виктор Кампусано в 52-ата, Адриан Педроса в 73-ата и Факундо Перейра в 76-ата минута на двубоя. Освен това домакините удариха и две греди, така че поражението можеше да бъде и по-тежко.

Българите на практика не дадоха никакъв отпор на съперника. Домакините бяха допълнително улеснени и от факта, че още през първото полувреме българският тим остана с двама по-малко на терена. Първо Рафаел Форстър бе изгонен с директен червен картон, а след това преждевременно към съблекалните трябваше да напусне и Яцек Горалски.

Въпреки поражението българският отбор запазва второто си място в групата с шест точки, като е на четири зад испанците. В другата среща „Ференцварош“ и ЦСКА (Москва) завършиха 0:0. Унгарците са трети с пет точки, а руснаците взеха първа точка.