Русенец спечели любовта на феновете, ще се бори и за „Атлет на България“

0

Венелин Георгиев спечели гласуването сред феновете на списание „Атлетика“ и www.atletikabg.com, което се проведе с вотове в социалната мрежа Фейсбук.

Вот за него са дали 2900 от гласувалите любители на „Царицата на спортовете“.

Така спринтьорът от Русе ще бъде първи в категорията „Любимец на феновете на списание Атлетика“

Първите десет получават точки за генералното класиране за „Атлет на България“, което се провежда сред експертите на списание „Атлетика“ и спортни журналисти пишещи за атлетиката.

Атлетът на България за 2020-а година ще бъде обявен на 3 декември.

Русенец с шампионска титла от Балканиадата в Истанбул

Венелин Георгиев спечели балканската титла на 200 м за юноши и девойки под 20 години в Истанбул, Турция на 13 септември с личен рекорд 21.29. Георгиев бяга общо 4 пъти под 21.60 на 200 м през годината. 19-годишният атлет постигна на по-късите спринтове 7.00 секунди на 60 м и 11.04 на 100 м, а заедно с щафетата 4х100 м на България на балканския шампионат за мъже и жени регистрира 40.71.

Венелин подсказа за големите си възможности в спринта още през 2019-а година, когато достигна до полуфинал на 200 м на европейското първенство за юноши и девойки под 20 години в Бурос, Швеция.