Русенска бадминтонистка в ТОП 5 на Европа

0

maria_micova02В челото отново е българка и това е Стефани Стоева. На второ място е Делфин Ланзак от Франция, а на трето – Мая Павлинич от Хърватска. Четвърта, точно преди Мария, се нареди рускинята Виктория Дергунова.

Успехът на Мицова стана възможен след доброто й представяне на международния турнир за младежи и девойки до 19 г., който се проведе от 20 – 22 септември 2013 гр. Херстал, Белгия. В него взеха участие общо 106 състезателя от 16 държави: България, Индия, Индонезия, Белгия, Германия, Мексико, Австралия, Франция,  Холандия, Шотландия, Швийцария, Словения, Турция, Англия, Хърватия и Португалия.

Мария Мицова участва само в индивидуалната надпревара. На осмина финал срещна Yaelle Hoyaux от Франция, която победи с два гейма 21:10 и 24:22, на четвърт финал победи  Luise Heim от Германия с контрагейм с резултат 13:21 24:22 и 21:19. На полуфинал се срещна с англичанката Ira Banerjee, от която загуби и се класира на трето място.

В момента Мицова е на престижен турнир в Швейцария, което е част от подготовката й за младежката Олимпиада догодина.