С „300 зора“ Григор стигна до втори кръг в Торонто

0
Димитров Шаповалов

С „300 зора“ първата ни ракета успя да излъже  азиатеца в три сета 5-7, 7-6 (7-5), 6-4, а двубоят продължи близо два часа и половина.

В първия сет играта на Григор беше съвсем безлична и посредствена, допускаше много грешки, стигна се до това Сугита да поведе с 5-1. Тогава хасковлията се пробуди и успя да изравни резултата 5-5, но японецът направи пробив, след което го затвърди и спечели сета.

Българинът изоставаше и във втория сет, но успя да стигне до тайбрек. В него Сугита поведе с 5-2 и бе много близо до победата в мача, но Димитров не се предаде, записа пет поредни точки и изравни резултата в сетовете.

В решителната трета част Димитров контролираше ситуацията на корта и стигна до успех в трудния двубой.

Във втори кръг най-добрият ни тенисист ще 17-годишния представител на домакините Денис Шаповалов, който се наложи със. 7-6(2), 3-6, 6-3 над австралиеца Ник Кирьос.  Турнирът „Роджърс Къп“ се провежда на твърди кортове и е с награден фонд $4 089 740.