Секунди преди края: Украйна шокира Швеция (видео)

0

С гол в последните секунди на добавеното време Украйна победи Швеция с 2:1 и се класира за ¼-финалите на Евро 2020.

Редовното време на „Хемпдън парк“ в Глазгоу завърши 1:1, победния гол, който прати тима на Андрий Шевченко напред вкара Артьом Довбик. Украйна за първи път в историята си достига до фазата на елиминациите и до ¼-финалите на европейски футболни финали.

Украйна откри резултата за 1:0 в 27-ата минута. Андрий Ярмоленко намери Олександър Зинченко, който стреля диагонално с левия крак в десния край на вратата.

Две минути преди края на първото полувреме Емил Форсбрг върна шведите в мача. Той получи топката от Александър Исак на дъгата на наказателното поле, стреля мощно и след лек рикошет в Илиа Забарни, тя се оказа в мрежата на съперника за 1:1.

През второто полувреме двата отбора не стигнаха до гол и мачът влезе в продължения.

Когато по всичко личеше, че мачът ще продължи с изпълнение на дузпи влезлият като резерва Довбик донесе историческия успех за тима си.