Сензация! Германия аут от Мондиала!

0
Световният шампион Германия

Световният шампион Германия сензационно отпадна от Мондиал 2018 след загуба с 0:2 от Южна Корея.

За последно Бундестимът преживя подобен кошмар преди 40 години, на първенството през 1978 г. в Аржентина.

През първите 45 минути на мача в Казан избраниците на Йоахим Льов владееха повече топката и създадоха доста възможности, докато корейците чакаха грешки и контраатакуваха, на няколко пъти много опасно. През втората част ситуацията не се промени и германците дадоха всичко от себе си, но така и не успяха да се разпишат поне веднъж във вратата на азиатците. С оглед на развитието на другия двубой един гол щеше да бъде достатъчен за Бундестима да измести Мексико от второто място, но възпитаниците на Йоахим Льов направиха куп пропуски.

В самия край на мача попадение на Южна Корея първоначално бе отменено заради засада, но видеоповторенията доказаха категорично, че именно Тони Кроос е подал на Ким Йон Гвон и голът бе признат. В допълнителното време на срещата южнокорейците нокаутираха германците с втори гол на Хьон Мин Сон, който вкара на празна врата, след като Мануел Нойер също се бе хвърлил в атака.

В другия мач от групата Швеция разгроми Мексико с 3:0 в Екатеринбург, но и двата отбора продължават напред.

Лудвиг Аугустинсон даде преднина на скандинавците в 50-ата минута, а Андреас Гранквист удвои преднината в 62-рата от дузпа, а в 74-тата Едсон Алварес си вкара автогол.

В края мексиканските запалянковци не можеха повярват, че Германия пада в Казан и след като научиха крайния резултат, дълго скандираха „Корея, Корея“. Така Германия завърши на последно място в група F, крайното класиране в която е следното:

1. Швеция – 6 точки
  2. Мексико – 6 т.
  3. Южна Корея – 3 т.
  4. Германия – 3 т.

Германия стана третия пореден световен шампион, който отпада в груповия етап след Италия на Мондиал 2010 и Испания през 2014 г.