„Севиля“ на 7-ми финал в Лига Европа (видео)

0

„Севиля“ се класира за финала в Лига Европа, побеждавайки с 2:1 в реванша състава на Ювентус и така с общо резултат 3:2 сложи край на амбициите на „бианконерите“ за първи триумф в Европа през този век.
Това е седми финал за испанския тим във втория по сила европейски клубен турнир.
На „Рамон Санчес Писхуан“ интересните мигове започнаха в средата на втората част, когато Душан Влахович даде аванс на гостите от Торино в 65-ата минута буквално с първото си докосване, след като се бе появил от пейката.
Само шест минути по-късно обаче феновете по трибуните бяха хвърлени в екстаз от Сусо, който изравни резултата след страхотно изпълнение от дистанция, което остави вратаря Войчех Шчесни без шансове за реакция.
До края на редовното време именно полският страж бе героят за Юве, тъй като се отчете с две важни намеси, за да изпрати срещата в продължения. В 95-ата минута Ерик Ламела засече с глава центриране на Брайън Хил, вкарвайки победния гол за своя тим.
В последните минути домакините останаха с човек по-малко, след като Маркос Акуня беше изгонен с втори жълт картон за бавене на играта, но дори това не помогна на гостите, които ще останат без европейски триумф от 1996-а година насам.
На финала, който ще бъде на 31 май в Будапеща, „Севиля“ ще се изправи срещу „Рома“.