ШЛ: Реал пак се справи с Ливърпул, Наполи не даде шанс на Айнтрахт (видео)

0

Реал Мадрид записа още един успех срещу Ливърпул и се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига.

На „Сантяго Бернабеу“ футболистите на кралския тим победиха мърисайдци с минималното 1:0 и след успеха с 5:2 преди три седмици очаквано продължават на ¼-финалите на най-комерсиалния футболен турнир.

Успеха за „кралете“ донесе Карим Бензема с попадение в 78-ата минута. Малко след това той се контузи и напусна терена. Двата тима изнесоха изключително зрелищен мач, в който домакините заслужиха победата. Те надиграха тотално съперника си, изпуснаха доста положения, като веднъж нацелиха и гредата след удар на Камавинга, а Алисон направи чудеса от храброст под рамката.

Наполи се класира за своя исторически пръв четвъртфинал в Шампионската лига, след като елиминира с общ резултат 5:0 носителят на трофея в Лига Европа от миналия сезон Айнтрахт Франкфурт.

Виктор Осимен откри резултата в края на първото полувреме, засичайки с глава отлично центриране отдясно на Матео Политано. Пак той беше точен за 2:0 в 53-та минута, като този път нападателят се възползва от асистенция на Джовани Ди Лоренцо и на празна врата удвои аванса на „небесносините“. В 63-та минута Пьотр Желински оформи крайното 3:0, след като беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.