ШЛ: „Сити“ eлиминира „Байерн“, „Интер“ отстрани „Бенфика“ (видео)

0

„Манчестър Сити“ и „Интер“ се класираха за полуфиналите в Шампионска лига по футбол.
„Интер“ и „Бенфика“ и завършиха 3:3 пред над 75 000 зрители на „Сан Сиро“, но и ремито бе достатъчно за италианския гранд да елиминира португалците с общ резултат 5:3. Така „нерадзурите“ отново са сред четирите най-добри отбора на Европа след сезон 2009/10, когато под ръководството на Жозе Моуриньо те дори стигнаха до трофея, а сега между тях и още един финал в надпреварата стои градският съперник Милан.
Николо Барела даде аванс на „нерадзурите в 14-та минута, а Фредерик Орснес изравни за „Бенфика“ до почивката.
Лаутаро Мартинес в 65-ата и Хоакин Корея в 78-ата минута дадоха солиден аванс за Интер, което накара тима на Симоне Индзаги да намали оборотите и от това се възползваха гостите, които успяха да стигнат до равенство с два късни гола.
Антонио Силва намали на 2:3 в 86-а минута, минута по-късно хърватският нападател Петър Муса изравни за 3:3.

„Манчестър Сити“ завърши наравно – 1:1 с „Байерн“ при гостуването си на „Алианц Арена“ в Мюнхен и с общ резултат 4:1 се класира за полуфинналите.
След поражението с 0:3 в първия мач на „Етихад“ отборът на „Байерн“ очаквано се втурна в атака с началния съдийски сигнал на реванша в търсене на ранен гол, който да върне интригата. До почивката мюнхенци имаха няколко добри положения, но не успяха да реализират. Халанд пък пропусна дузпа, отсъдена в полза на Сити в 38-ата минута. Норвежецът се реваншира в 57-а минута, когато прати топката в мрежата, отбелязвайки 48-ия си гол за сезона. Баварците успяха да изравнят след отсъдена дузпа в 80-а минута за игра с ръка на защитник на Сити. Капитанът на „Байерн“ Йозуа Кимих бе точен от бялата точка за 1:1.
В спор за място на финала „Сити“ ще срещне носителя на трофея „Реал“ (Мадрид), а „Интер“ ще се изправи градския си съперник „Милан“.