„Шведска тройка“ на „Френдс Арена“ в Стокхолм

0
„Шведска тройка“

България загуби 0:3 от Швеция в квалификационен мач от група „А“ за Световното първенство игран на „Френдс Арена“ в Стокхолм.

Водената от Петър Хубчев селекция на Ивайло Петев изигра страшно безидеен мач и допуснаха нови три попадения във вратата си. Така българските национали вече имат инкасирани 10 гола само за три срещи от началото на кампанията.

Шведите поведоха в 9-ата минута. Топката стигна до Форсберг в наказателното поле, той намери Берг във вратарското поле, който с петичка я подаде на Тойвонен и той от три-четири метра нямаше проблем да намери мрежата.

В 42-ата минута Ивелин Попов имаше възможност да изравни. Той успя на открадне топката от бранителите на Швеция, напредна, намери Симеон Славчев, който с топка в крака изпревари бранител и успоредно пусна към Попов, чийто удар обаче размина не само Олсен, но и вратата, и премина на сантиметри от нея.

Секунди преди да изтече редовното време на първото полувреме прекрасен пробив на Крафт свари по бели гащи българската отбрана. Той навлезе отдясно в наказателното поле, разминавайки Георги Миланов и намери отлично Оскар Хилйемарк, който от движение заби топката в мрежата.

schweden-bulgaria11Тройката оформи Виктор Линдельоф в 58-ата минута. По подобие и на останалите попадения и това бе плод на изключителната глупост в българската отбрана. „Лъвовете“ не успяха да изчистят топката при един корнер. Антон Недялков дори не скочи за въздушен двубой с играч на домакините, който насочи към Линдельоф. От няколко метра за бранителя на „Бенфика“ бе детска игра да реализира първия си гол с екипа на Швеция, оформяйки крайното 3:0.

В другите мачове от групата Франция победи Холандия с 1:0 като гост с гол на Пол Погба в 30-ата минута, а Беларус и Люксембург завършиха наравно 1:1.

Франция и Швеция водят в класирането с по 7 точки, Холандия има 4, България – 3, Беларус – 2 и Люксембург една.

На 13 ноември отборът на Петър Хубчев посреща Беларус.