Силно русенско представяне на Българската паркова купа

0

Силно представяне направиха състезателите на русенските клубове „Компас-Крос“ и „Истрос“ в надпреварата за Българската паркова купа, която се проведе през уикенда в Русе.

Първо място при мъжете в елитната група (21 години) извоюва русенецът Петър Борисов- национален състезател и участник на Световното първенство в Чехия. Втори на почетната стълбичка се нареди друг национален състезател — Валентин Шишков от Велико Търново,а трети остана представителят на Благоевград – Димитър Русев.

При жените шампион стана Мая Недялкова от „Компас-крос” Русе, следвана от Валерия Димитрова от Велико Търново и Ренета Ненкова-Търговище.

В призовите тройки на отделните възрастови групи от русенските клубове „Компас-Крос“ и „Истрос“ се класираха: Александър Атанасов, Стефан Йорданов, Даниел Генчев, Вихрен Касабов, Стефан Димитров, Деница Иванова, Емануела Стоянова, Ема Цанева, Рая Асенова, Миряна Бойкова, Велина Коева, Яна Пенева, Наталия Кабакчиева, Росица Александрова.

Общо в надпреварата се включиха 183 състезатели от 26 спортни клуба по ориентиране в страната. Сред участниците бяха и бегачи от Чехия, Румъния и САЩ.