Сините феи с бронзови медали!

0

„Сините феи“ започнаха с безответна серия от 9 точки и завършиха първата част с преднина от 11 точки. Бургазлийки успяха да се окопитят и да скъсят дистанцията, но русенки устояха и полувремето завърши 51:43 в тяхна полза.

След почивката двубоят продължи продължи при подобен сценарий, като 10 минути преди края дунавки водеха с 9 точки за 71:62. В края на мача не липсваха нерви и инфарктни моменти, но финалната сирена дойде при 83:79 за русенския състав.

Много силен мач направи капитанът Зорница Костова, която с отбелязаните 14 точки и по 8 спечелени борби и асистенции стана MVP на мача. Най-резултатна за „Дунав“ беше Деляна Коева, която отбеляза 19 точки, 17 за успеха добави Вили Кочева.

За гостенките от „Нефтохимик“ най-резултатна, с актив от 23 точки, беше Олена Самбурска.

По този начин сините феи записаха уникално постижение, с което могат да се похвалят малцина у нас – медал през всеки сезон в турнира за Купата и шампионата на България от сезон 2007/ 2008 насам (5 златни, 2 сребърни и 2 бронзови за първенство и 4 трофея, два загубени финала и 3 трети места в другата надпревара).