След 120-минутна драма и дузпи Аржентина триумфира в Доха

0

Аржентина е новият световен шампион по футбол. На финала в Доха Лионел Меси и компания победиха Франция след 2:2 в редовното време, 3:3 след продълженията и 7:5 след изпълнението на дузпи. Това е трета титла за южноамериканците след тези през 1978 и 1986 г.

В редовното време мачът завърши 2:2, като Аржентина комфортно водеше с 2:0 десет минути преди края, но Килиан Мбапе с два гола за две минути изравни. В продължението Лионел Меси с втория си гол отново изведе аржентинците напред за 3:2, но Мбапе отново върна „петлите“ в мача от хладнокръвно изпълнение на втора дузпа.

При дузпите пропуски за Франция направиха Кингсли Коман и Орилиен Чуамени. Аржентинците стреляха без грешка. Победния наказателен удар за Аржентина вкара крайният защитник Гонсало Монтиел.