След половин век „Бенфика“ на европейски финал, среща „Челси“ за Лига Европа

0
„Лудогорец“ изтегли добър жребий

Снощи двата тима спечелиха полуфиналите и на 15 май на „Амстердам Арена“ в холандската столица ще определят ноия носител на трофея.

benfica05В Лисабон домакините от „Бенфика“, успяха да заличат пасива от един гол от първия мач в Истанбул с „Фенербахче“ още в началните минути. В деветата минута Николас Гайтан даде преднина на португалците, но в 23-та минута Дирк Каут изравни от дузпа, което означаваше, че „орлите“ се нуждаят от поне още два гола, за да стигна до финала. И го направиха, като в герой за тима се превърна Оскар Кардосо, който се разписа в 35-та и 66-та минута. Това ще бъде първи европейски финал за „Бенфика“ от 1962 година насам.

Chelsea-Tores63На „Стамфорд Бридж“ лондончани, които имаха преднина от 2:1 след гостуването си в Базел, снощи победиха с 3:1 и се класираха за финала с убедителен резултат. Мохамед Салах изведе швейцарския тим напред точно преди почивката , но през втората част Виктор Моузес, Фернандо Торес и Давид Луис осигуриха победата за „Челси“.