Стартирахме с важна победа в евроквалификациите

0
Благотворителен баскетболен турнир

В изключително оспорван мач неговите избраннички се наложиха с 57:52 над основния си съперник за първото място Словения. Баскетболистките ни водеха с 28:26 на полувремето и с 45:42 след края на трета част.  Последната четвърт започна добре за нашите, които вкараха 5 точки, но две минути до края словенките успяха да намалят разликата до само една точка. Даниела Петева вкара много важна тройка, след което с блестяща защита българките не позволиха на съперничките си да стрелят в 24-те секунди за атака. В последвалата българска атака Радостина Димитрова беше фаулирана. Състезателката на „Дунав 8806“ прояви железни нерви, реализира и двата наказателни удара и „подпечата“ българския успех.

Милена Томова бе най-резултатна с 18 точки, по 12 добавиха Радостина Димитрова и Даниела Петева.  За гостенките от Словения най-резултатна беше Тея Облак с 13 точки.

Играта на българските националки беше мощно подкрепяна от солидна група русенски фенове.