Стойка Петрова – вицешампион на ЕС

0

На финала в унгарския град Кещели в събота, Стойка отстъпи по точки в равностоен мач с олимпийската шампионка Никола Адамс от Великобритания.

Пътят до вицешампионската титла в турнира за купата на Европейския съюз на възпитаничката на треньора Павел Сяров бе белязан с две победи – над германката Пинар Илмаз и над унгарката Каталин Анксин.

Състезателката на националния отбор по бокс и на клуб „Русе“, Стойка Петрова, стана вицешампион в турнира за купата на Европейския съюз в категория до 51 килограма.

Другите две български състезателки – Севда Асенова от боксов клуб „Русе“ (48 кг) и Светлана Каменова от „Добруджа“ (60 кг), отпаднаха от надпреварата след загуби, съответно от съпернички от Уелс и от Финландия.