Страхотно! Обърнахме Полша от 0:2 до 3:2

0

В първите два гейма поляците показаха повече твърдост във важните моменти, но в течение на мача нашите постоянно повишаваха нивото си и с невероятни изяви на всеки един от избраниците на Камило Плачи стигнаха до ценния успех, който ги изправя срещу Германия в битка за място в топ 4 на турнира.

Тайбрекът започна прекрасно и българите поведоха с 3:0. Тогава обаче домакините се вдигнаха и направиха обрат, за да поведат с 9:6. Соколов донесе вдъхновението за силна серия от четири поредни точки и България отново поведе при 10:9. Втората блокада на Соколов в гейма доведе до нова точка за „пробив“ и резултатът стана 13:11. Домакините върнаха една, а след това Соколов сгреши в нападение и се стигна до ново равенство. Последваха няколко мачбола и се стигна до успеха с 18:16.

Днес България ще играе с Германия в четвъртфиналите.