Суарес герой за „Барса“, на „Анфийлд“ трепериха до последно

0
„РБ Лайпциг“ и „Аталанта“

„Барселона“ победи „Интер“ с 2:1 в мач от група F на Шампионска лига. Лаутаро Мартинес откри за гостите от Милано още в 3-ата минута, Луис Суарес в 58-ата и в 84-ата минути на двубоя донесе крайния успех за каталунците.

„Ливърпул“ потрепери, но успя да завърши с победа 4:3 на „Анфийлд“ над австрийския „Залцбург“. До 36-ата минута европейските шампиони водеха с 3:0 след точни попадения на Мане, Робертсън и Салах. Австрийците обаче не паднаха духом, вдигнаха оборотите и до 60-ата минута успяха да изравнят чрез Хванг, Минамино и Хааланд. „Червените“ обаче се съвзеха от шокиращия обрат и с попадение на Салах в 69-ата минута стигнаха до крайния успех.

Група Е

Генк – Наполи 0:0

Ливърпул – Залцбург 4:3 (1:0 Мане 9, 2:0 Робертсън 25, 3:0 Салах 36, 3:1 Хванг 39, 3:2 Минамино 56, 3:3 Хааланд 60, 4:3 Салах 69)

Класиране:

1. Наполи 1 1 0 2:0 4 т.
  2. Залцбург 1 0 1 9:6 3 т.

3.​ Ливърпул 1 0 1 4:5 3 т.

1. Генк 0 1 1 2:6 1 т.

Група F

Славия Прага – Борусия Дортмунд 0:2 (Хакими 35, 89)

Барселона – Интер 2:1 (0:1 Мартинес 3, 2:1 Суарес 58,84)

Класиране:

1. Борусия Дортмунд 1 1 0 2:0 4 т.
  2. Барселона 1 1 0 2:1 4 т.
  3. Интер 0 1 1 2:3 1 т.
  4. Славия Прага 0 1 1 1:3 1 т.

Група G

РБ Лайпциг – Лион 0:2 (Депай 11, 0:2 Терие 65)

Зенит – Бенфика 3:1 (1:0 Дзюба 22, 2:0 Рубен Диас 70-автогол, 3:0 Азмун 78, 3:1 Томас 85)