Три пропуснати дузпи изхвърлиха „Лудогорец“ от Лигата на конференциите  (видео)

0

„Лудогорец“ приключи участието си в Лигата на конференциите след загуба от „Андерлехт“ след изпълнение на дузпи. При наказателните удари „орлите“ бяха трагични и не успяха да вкарат нито веднъж от трите си първи опита, докато домакините бяха безпогрешни.
Редовното време на „Лото Парк“ в Андерлехт завърши 2:1. Домакините поведоха в 13-ата минута. Удар на Ислам Слимани излизаше в аут, но след рикошет в крака на Франко Русо, топката попадна във вратата на Серджио Падт.
След почивката белгийците удвоиха преднината си. Яри Весхарен получи подаване в наказателното поле от Ислам Слимани. Полузащитникът отправи плътен удар от малък ъгъл за 2:0.
„Орлите“ мигновено отговориха и намалиха изоставането в ответната атака. Игор Тиаго засече успоредно на голлинията подаване на Кирил Десподов
В първото продължение гостите останаха с човек по-малко на терена. Якуб Пьотровски получи втори жълт картон за спиране на опасна атака. Въпреки числения пасив разградчани стигнаха до дузпи.
Първия двубой разградчани спечелиха с 1:0, което наложи продължение. Резултатът остана непроменен и след тях. Така дузпите трябваше да решат победителя, но те се оказаха тотален провал за българите и разградчани пропуснаха цели три, докато белгийците бяха точни при всички случаи.
Пипа пропусна първия 11-метров удар, а Лиор Рефаелов даде аванс на „виолетовите“. Барт Вербруген спаси и изпълнението на Доминик Янков, докато капитанът Ян Веронген също се разписа. Педриньо пропусна трета поредна дузпа за българския шампион, а Яри Весхарен сложи точка на спора.