ЦСКА стартира с убедителна победа в Лига Европа

0
ЦСКА стартира с убедителна победа

ЦСКА стартира с убедителна победа участието си в Лига Европа. „Червените“ разгромиха черногорския „Титоград“ с 4:0 и почти сигурно си осигуриха участие в следващата фаза на квалификазиите за Лига Европа. Головете отбелязаха Евандро (40′), Тиаго (53′), Жеферсон (55′) и Кристиян Малинов (72′).

ЦСКА започна активно срещата, бързо установи териториален и игрови превес, но дълго време не успяваше да порази вратата на съперника. Това стана едва в 40-ата минута, когато след мощен шут от пряк свободен удар на Тиаго, Иванович не успя да улови топката, тя попадна в Евандро и от няколко метра той я заплете в мрежата на черногорците.

След почивката „армейците“ започнаха много настъпателно. В 53-ата минута новото попълнение Греъм Кери отправи опасен удар, Иванович успя да отрази, но отбитата топка стигна до Тиаго и той с глава вкара за 2-0.

Само минута и половина по-късно резултатът стана „класически“. Соу овладя далечен пас на Тиаго и отправи удар. Иванович отново спаси и отново чрез добавка Жеферсон оплете топката в черногорската мрежа за трети път.

Осигурили се солидна преднина „червените“ намалиха оборотите, но не пропускаха да застрашават вратата на черногорците. В 73-ата минута влезлият като резерва Кристиян Малонов направи резултата разгромен след виртуозен удар от близо 35 метра, оформяйки крайното 4:0.

Така, ако не стане чудо при реванша на 16 юли в Черна гора, „червените“ са почти сигурни участници във втория предварителен кръг  на Лига Европа, където ЦСКА ще срещне Осиек от Хърватия.